Kategoria

Czas wolny

Home » Czas wolny

4 artykuły
Dodać zakładkę?Usunąć?

Charakterystyka oleju 5W-40

Nie jest tajemnicą, że olej silnikowy pełni wiele ważnych funkcji w jednostce napędowej. To jego zadaniem jest smarowanie samego silnika, a także ochrona jego elementów przed zatarciami, korozją czy wszelkimi osadami. W związku z tym nikogo nie powinien zdziwi... Czytaj dalej »

Dodać zakładkę?Usunąć?

Rośliny bagienne – gatunki rosnące na bagnach?

Czy rośliny bagienne to – jak wynikałoby z nazwy – flora występująca wyłącznie na bagnach i w takim środowisku czująca się najlepiej? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jakie funkcje pełnią rośliny bagienne oraz gdzie można, a wręcz warto je wykorzystać. Czym... Czytaj dalej »

Dodać zakładkę?Usunąć?

Czy ćmy to motyle?

W powszechnej opinii, a już na pewno w kulturze popularnej, motyl jest esencją piękna i zwiewności, ćmę zaś uważa się za wstrętną, straszną i groźną. Nie bez powodu motyl stanowi zwiastun wiosny i kojarzony jest z wielobarwnymi kwiatami, podczas gdy ćma pojawi... Czytaj dalej »

Dodać zakładkę?Usunąć?

Hotel czy domki letniskowe blisko morza? Jaki nocleg wybrać?

Kiedy wybieramy się na wymarzony urlop, liczymy na to, że wypoczynek będzie udany. Musimy jednak wiedzieć, że poza miejscem docelowym czy samą atmosferą związaną z wyjazdem jest kilka innych równie ważnych aspektów. Jednym z nich jest nocleg. Co roku możemy zn... Czytaj dalej »