Trudności w kontaktach interpersonalnych

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i maluchach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
aldona1990
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2019, 15:09

Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: aldona1990 »

Mam ogromne trudności w kontaktach interpersonalnych. Mieszkam w dużym mieście jakim jest Łódź, a zauważam, że często czuję się samotna. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi. Czuję się samotna i zagubiona. Czy jest tutaj ktoś kto ma podobnie?
Awatar użytkownika
Zygbert
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:58

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: Zygbert »

Kiedyś czułem się tak samo. Problemy dnia codziennego przytłaczały mnie i nie potrafiłem sobie z nimi poradzić. Wtedy zapisałem się na terapię grupową i po kilku miesiącach zauważyłem u siebie progres.
Awatar użytkownika
aldona1990
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2019, 15:09

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: aldona1990 »

A na jaką terapię grupową się zapisałeś?
Awatar użytkownika
Zygbert
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:58

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: Zygbert »

Chodziłem w Łodzi do Poradni Salomon https://poradniasalomon.com.pl/. Praca w grupie terapeutycznej była dla mnie bardzo pomocna.
Awatar użytkownika
Jona_81
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2019, 23:35

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: Jona_81 »

Również chodziłam na terapię grupową do poradni Salomon. Spędziłam tam wiele godzin, ale wreszcie otworzyłam się na innych. Dzięki pracy z grupą i pomocy terapeuty zrozumiałam, że wiele osób ma podobne problemy i można je rozwiązać.
Awatar użytkownika
roya
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:46

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: roya »

skąd ja to znam... jakbym czytała o sobie jeszcze 2-3 lata temu.. ale spokojnie, wszystko da sie wypracowac i zmienic, teraz juz to wiem bo sama jestem tego najlepszym przykladem. u mnie najlepszym rozwiazaniem okazala sie indywidualna psychoterapia ( robiłam ja w tej poradni https://olgarymkiewicz.pl/oferta/psycho ... -psycholog). Prowadza tu tez pomoc poprzez internet. wiem, ze teraz wydaje ci sie to niemozliwe, ale serio da sie to opanowac :) ja jestem teraz prawie dusza towarzystwa :) daj sobie czas, zaufaj. bedzie dobrze :)
Żaneta

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: Żaneta »

Polecam dobrą psychoterapię z kompetentnym psychologiem. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest terapia online z Agnieszką Pracowni Dobrej Praktyki. Pani Agnieszka pomogła wielu osobom z różnymi problemami, a terapia online jest równie skuteczna co tradycyjna.
Oleńczuk

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: Oleńczuk »

Tutaj chyba faktycznie kluczowe będzie to, byście z rozsądkiem wybrali odpowiedniego psychologa i po prostu rozpoczęli z nim pracę. Wiem, że ze skuteczności w takich sprawach znana jest warszawska Klinika PsychoMedic.pl, więc może warto byłoby się tam wybrac? Najlepiej zadzwoń pod 22 253 88 88 i umów się do nich na termin. To na pewno pomoże Ci się otworzyć przed innymi ludźmi.
Gońda

Re: Trudności w kontaktach interpersonalnych

Post autor: Gońda »

aldona1990 pisze: ↑06 lis 2019, 20:45 Mam ogromne trudności w kontaktach interpersonalnych. Mieszkam w dużym mieście jakim jest Łódź, a zauważam, że często czuję się samotna. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi. Czuję się samotna i zagubiona. Czy jest tutaj ktoś kto ma podobnie?
Na pewno pomoże Ci z Twoimi problemami psycholog online. Skoro masz trudności w kontakcie to forma online będzie lepsza niż klasyczna terapia. Też przez to przechodziłam i pomógł mi psycholog z Wetalk
ODPOWIEDZ