Uzależnienie

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i maluchach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
Justynka
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2020, 20:23

Uzależnienie

Post autor: Justynka »

Cześć co byście poradzili dla osoby uzależnionej od alkoholu, która miała już kilka terapii, była w ośrodku a jednak nadal sięga po alkohol? Powiem szczerze, że z mamą już nie mamy pomysłów a nie chcę patrzeć jak mój brat się stacza.. on sam często płacze bo nie wie dlaczego stale sięga po używki. Znajoma poleciła mi aby wysłać go na detoks do ośrodka Detoks Fenix i w razie czego wszyć mu esperal. Myślicie, że to w końcu poskutkuje?
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Re: Uzależnienie

Post autor: Tori »

Oczywiście, że dobry ośrodek terapeutyczny może pomoc, ale przede wszystkim ważne jest to, żeby osoba uzależniona sama tej pomocy chciała. Jeśli chodzi o miejsce, to w Krakowie jest ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl zdecydowanie godny polecenia.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 183
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:29

Re: Uzależnienie

Post autor: Luna »

Co do leczenia, to jest kilka metod na wyjście z alkoholizmu, mniej i bardziej radykalnych, z tych mniej chyba najskuteczniejsza jest terapia u specjalisty od uzależnień - myślę, że od takiej terapii warto zacząć. Ze znalezieniem takich specjalistów nie powinno być problemów, w Nowym Modlinie warto odwiedzić prywatną klinikę Medox http://medox.org.pl/
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 34
Rejestracja: 26 paź 2019, 16:53

Re: Uzależnienie

Post autor: Angela »

Może po prostu trafił do niewłaściwego miejsca. Moim zdaniem przed decyzją o leczeniu trzeba się zastanowić jaka placówka spełni nasze oczekiwania. Jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu to najlepsze miejsce w Rankingu Ośrodków Terapii zajmuje ośrodek Forest. Prowadzą specjalną autorską metodę terapeutyczną „Forest Point”, która podobno jest wyjątkowo skuteczna. Poza tym panuje tam bardzo przyjazna atmosfera.
Awatar użytkownika
kmueller
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2020, 21:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzależnienie

Post autor: kmueller »

Czasem każdemu może zdarzyć się przesadzić z określoną używką. Jeżeli takie sytuacje powtarzają się nagminnie to powinniśmy działać, bo każdy dzień zwłoki to głębsze pogrążanie się w nałogu. W przypadku alkoholu pierwszym krokiem jest odtrucie alkoholowe. Proces ten jest ładnie opisany tu - https://witaminowe-kroplowki.pl/odtrucie-alkoholowe/ Najtrudniejszy jest początek walki z uzależnieniem.
Megan

Re: Uzależnienie

Post autor: Megan »

Oznacza to, że po prostu pobyt w danej placówce jej nie służył. Najlepiej wybrać się do Ośrodka Terapii Wiosenna, który jest doskonale oceniany pod względem skuteczności leczenia. Przede wszystkim panuje tam bardzo ciepła atmosfera, a podopieczni nie tylko uczestniczą w terapiach, ale mogą też korzystać z technik relaksacyjnych. Po to aby mogli się odstresować.
Gandi

Re: Uzależnienie

Post autor: Gandi »

Pewnie miejsce mu nie odpowiadało, albo leczenie nie było właściwie prowadzone. Sama nie wiem. W każdym razie warto spróbować w prywatnym ośrodku terapii uzależnień Nefo. Gwarantują komfortowe warunki dla osób uzależnionych i nie ma opcji aby ktoś się tam czuł źle. Ten ośrodek oceniany jest bardzo wysoko, więc spokojnie można się na niego zdecydować. Mam przeczucie, że w końcu się uda.
Awatar użytkownika
Rozalia44
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:23

Re: Uzależnienie

Post autor: Rozalia44 »

Niewątpliwe jest to że uzależnienia trzeba leczyć. Mój bliski przyjaciel był uzależniony i bardzo chcieliśmy mu pomóc i on sam chciał z tego wyjść. Znaleźliśmy też stronę gdzie zobaczyliśmy dlaczego warto wybrać prywatny ośrodek do takiego leczenia https://osrodkiterapeutyczne.pl/artykul ... znien.html , koniec końców wszystko skończyło się dobrze i przyjaciel wyszedł na prostą.
bóc

Re: Uzależnienie

Post autor: bóc »

Jak pomóc alkoholikowi? – to pytanie zadają sobie bliscy osoby uzależnionej od alkoholu. Najbardziej narażeni na skutki nadużywania alkoholu poza samym chorym są jego najbliżsi, którzy często zastanawiają się jak pomóc alkoholikowi. Leczenie alkoholizmu to długa droga, która wymaga od chorego i jego rodziny wysiłku i wielu poświęceń. Każdy, kto spotkał się w rodzinie z problemem alkoholowym, doskonale wie, że samodzielne próby rozwiązywania go nie przynoszą efektów. Dlatego też warto zgłosic się do Ośrodka Wiosenna.
Awatar użytkownika
mimi88
Posty: 29
Rejestracja: 08 lip 2019, 10:50

Re: Uzależnienie

Post autor: mimi88 »

Jak zastanawiacie się gdzie wszyć esperal w warszawie to przeczytajcie artykuł : https://www.zdrowie.info.pl/esperal-war ... warszawie/
Michał

Re: Uzależnienie

Post autor: Michał »

Moim zdaniem trzeba się ratować i czasem taka wszywka z esperalu jest niezbędna. Tak było w przypadku mojego taty, który niestety nie radził sobię z tym problemem alkoholowym. Tata sam zdecydował się na wszycie esperalu i pojechaliśmy do Łowicza bo tam właśnie robią takie wszywki alkoholowe łowicz przez chirurga z tego gabinetu http://drburzynski.pl/.
Żaba

Re: Uzależnienie

Post autor: Żaba »

Uzależnień jest wiele nie tylko alkoholizm czy narkomania. To co je łączy to fakt iż osobie uzależnionej trzeba pomóc, a taką pomoc najlepiej otrzymać w specjalnym ośrodku. Tylko odcięcie się od tego co nas uzależnia przynosi efekty. Detoks i terapia to klucz do sukcesu. Jeżeli ktoś z was lub waszych bliskich ma problem z uzależnieniem to warto zwrócić się o pomoc do ośrodka Nefo.
Awatar użytkownika
Rozalia44
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:23

Re: Uzależnienie

Post autor: Rozalia44 »

Warto się też zastanowić skąd wzięło się to uzależnienie, czyli przez co dana osoba popadła w alkoholizm czy w uzależnienie od innych używek, najczęściej są tą problemy w pracy czy w rodzinie, ale też wiele innych. W takich sytuacjach najlepiej się udać do psychiatry, aby rozwiązać problem u samego początku. Polecam do tego klinikę Psychomedic z Warszawy (nr. tel. 22 253 88 88)
Awatar użytkownika
faqula
Posty: 79
Rejestracja: 21 sty 2020, 20:45

Re: Uzależnienie

Post autor: faqula »

Dobrze by było znać przyczynę i ją wyeliminować albo chociaż zmienić myślenie. W każdym razie trzeba coś zrobić, nie można tkwić w nałogu bo to się źle skończy . Może na przykład wypróbować esperal Piaseczno - w tym mieście wykonywane są zabiegi jego wszczepienia. Ma ogromną skuteczność w leczeniu alkoholizmu
bigoś

Re: Uzależnienie

Post autor: bigoś »

Czym jest popularna wszywka? Jakie jest jej działanie? Na czym polega zabieg wszycia esperalu? Alkohol, który nie jest przez organizm trawiony gromadzi się w nim pod postacią aldehydu octowego. Przedsmak działania wszywki alkoholowej znają wszyscy, którzy choć raz mieli do czynienia z kacem.
Awatar użytkownika
jol879
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:01

Re: Uzależnienie

Post autor: jol879 »

Czy prawnik pomoże w przypadku gdy prowadziłeś auto po alkoholu? Prawników jest wielu, ale w przypadku pijanego kierowcy ciężko wygrać sprawę. Ale na pewno pomoc, jaką jest jazda po alkoholu adwokat: https://jazdapopijaku.pl/ Może być dla Was odpowiednia. Ja Wam serdecznie polecam.
SebastianŻ

Re: Uzależnienie

Post autor: SebastianŻ »

Wyjść z uzależnienia nie jest tak prosto i ja coś o tym wiem... Ponad 5 lat piłem alkohol po stracie żony ale w końcu zebrałem się w sobie i bardzo dużo motywacji dały mi moje dzieci... Skorzystałem z pomocy prywatnego ośrodka leczenia uzależnień "Droga do Domu " https://drogadodomu.info/kontakt/. Nie było łatwo ale jestem już po 2 letnim czasie kiedy nie piję i jest okej....
Paweł

Re: Uzależnienie

Post autor: Paweł »

Mój kuzyn narobił sobie niezłego bagna przez uzależnienie od alkoholu. Obecnie zabrali mu prawo jazdy, bo został przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Jego rodzice musieli zatrudnić kancelarię adwokacką Wojas Pawlak, by pomogła im w takiej sytuacji. Wiadomo, że nie wszystko sami ogarniemy.
Wojtuś

Re: Uzależnienie

Post autor: Wojtuś »

No dobra jak już mowa o uzależnieniu to aktualnie zastanawiam się nad tym w jaki sposób można w ogóle pomóc takiej osobie uzależnionej. I jak szukałam jakiś wskazówek w sieci to natrafiłam na ośrodek Mental Relax w którym to doskonale znają się na wszelkiego typu uzależnieniach. Także uważam, że pobyt w takim ośrodku to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie.
paweł

Re: Uzależnienie

Post autor: paweł »

Jeśli terapia nie przyniosła efektów, to może warto rozważyć wszywkę alkoholową? To specjalny, umieszczany pod skórą lek, który może być pierwszym etapem w leczeniu uzależnienia. Dzięki wszywce pacjent nie pije, przez co zyskuje siłę i motywację do podjęcia dalszej terapii. Wiele przydatnych informacji znajdziesz też na https://esperalkrakow.com/esperal-chrza ... rg-bochnia. Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana.
tuliś

Re: Uzależnienie

Post autor: tuliś »

Wiecie co, warto podejść do uzależnienia jak do każdej innej choroby. Trzeba podjąć się leczenia, samo wiadomo, nie przejdzie. Według mnie, takie ośrodki leczenia uzależnień, to naprawdę świetna sprawa, ponieważ pracują tam ludzie, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi nałogami. Dzięki temu, zdobywają cenne doświadczenie, które później przekłada się na pracę z pacjentem. Wiem, że ośrodek Madarvit działa w tym temacie i na swoim koncie mają wielu zadowolonych pacjentów.
móranowska

Re: Uzależnienie

Post autor: móranowska »

Uzaleznienie od alkoholu zaczęło trawić także i moją siostrę. Całą rodziną zdecydowaliśmy się wysłać ją na leczenie do https://www.alkoholizm.med.pl/leczenie- ... alkoholizm . I to był świetny pomysł! Tam uzyskała należyte wsparcie i pomoc, które pozwoliły jej powstać na nogi. Wspólnymi siłami, przy pomocy terapii, udało jej się pokonać dawne demony!
Maciej Ł

Re: Uzależnienie

Post autor: Maciej Ł »

Justynka pisze: ↑04 sie 2020, 14:45 Cześć co byście poradzili dla osoby uzależnionej od alkoholu, która miała już kilka terapii, była w ośrodku a jednak nadal sięga po alkohol? Powiem szczerze, że z mamą już nie mamy pomysłów a nie chcę patrzeć jak mój brat się stacza.. on sam często płacze bo nie wie dlaczego stale sięga po używki. Znajoma poleciła mi aby wysłać go na detoks do ośrodka Detoks Fenix i w razie czego wszyć mu esperal. Myślicie, że to w końcu poskutkuje?
Polecam Ci zgłosić się o pomoc do ośrodka Medyczny Detox w Warszawie, otrzymasz skuteczne wsparcie. Bardzo pomogli w przypadku mojego brata.

internet play ustawienia modemu
asieńka1

Re: Uzależnienie

Post autor: asieńka1 »

Myślę, że terapia u psychologa będzie odpowiednim wyjściem z sytuacji. Zgłoś się na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Oni obecnie działają także online więc z pewnością udzielą Tobie niezbędnej pomocy niezależnie od Twojej lokalizacji.
Bartosz

Re: Uzależnienie

Post autor: Bartosz »

Jeżeli faktycznie terapia nie okazała się skuteczna, to ja podobnie, jak osoba wyżej, która wspomniała o zaszyciu, też skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu. Znam osobę która po wszyciu Esperalu w Bolesławcu całkowicie odstawiła alkohol. Zastosowanie wszywki alkoholowej jest jedną z najskuteczniejszych metod terapii alkoholowej. Działanie awersyjne uznawane jest za bardzo skuteczne, ponieważ opiera się na świadomości pacjenta.
MonikaAAA

Re: Uzależnienie

Post autor: MonikaAAA »

Problem uzależnień dotyka coraz więcej kobiet....zwłaszcza teraz w pandemii kiedy to życie toczy się w domu jeszcze w zamknięciu. Ja tak miałam i może dość szybko się ogarnęłam i podjęłam leczenie w ośrodku ale podejrzewamy z terapeutą, że to problem, który leży gdzieś dalej... Można powiedzieć, że w moim przypadku piłam przez 5 lat co weekend....i raczej kto widzi problem...każdy w weekend musi się napić. Kiedy przyszedł lockdown to się dopiero zaczęło. Maż w domu, dzieci w domu...jeden wieki pisk i harmider..... Musiałam się jakoś znieczulać...Z picia weekendowego zrobiło się picie tygodniowe. Opamiętałam się dopiero wtedy kiedy zaczęłam uczestniczyć po przysłowiowym pijaku w spotkaniach online i niestety nie zostało to nie zauważone. Mój mąż też mną potrząsnął i zawiózł do ośrodka w Warszawie https://terapiawenus.pl/kontakt/, który bardzo mi pomógł.... Nie piję już od kilku miesięcy i powiem, że nie jest mi łatwo ale w ośrodku uzyskałam fachową pomoc.
Awatar użytkownika
part
Posty: 100
Rejestracja: 16 lip 2020, 18:45

Re: Uzależnienie

Post autor: part »

Wiesz co, jako alkoholik mogę ci powiedzieć, że trzeba tej zmiany, wyjścia z nałogu, chcieć. Sama miałam z tym problem, ale dzięki wsparciu rodziny oraz dzięki sesjom z terapeutami w Ośrodku Terapii Uzależnień "Trzeźwość" https://osrodektrzezwosc.pl/uzaleznienia/alkoholizm/ w Łomży, udało mi się zostać trzeźwym alkoholikiem. Nie sięgam po żadne używki, wciąż się leczę i chodzę na spotkania, ale nie pije, jestem trzeźwa od ponad roku. Oni uratowali mi życie, polecam.
Mateusz Garncarczyk

Re: Uzależnienie

Post autor: Mateusz Garncarczyk »

Sam kiedyś byłem uzależniony od leków i zapisałem się do ośrodka. Leczenie lekomanii to była najlepsza decyzja w moim życiu. Gdybym nie zdecydował się na ośrodek pewnie by mnie już nie było. Jestem wdzięczny, że dostałem wsparcie od mojej rodziny.
alicjages

Re: Uzależnienie

Post autor: alicjages »

Leczenie uzależnień Wrocław powinien pomóc. Ośrodek SCTBP to najwyższej klasy specjaliści, którzy pomogą Wam wyjść z nałogu. Warto poczytać więcej o tym ośrodku.
ODPOWIEDZ