Żywienie po operacji

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i maluchach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Żywienie po operacji

Post autor: Tori »

Mam przed sobą operację, która na jakiś czas ulokuje mnie niestety w pozycji leżącej i tu przychodzę z pytaniem - lekarz zalecił mi na ten czas dietę, wspomniał o żywieniu medycznym. Z ciekawości zajrzałam do DOZu i mają tam np. Fresubin (w bardzo dobrej cenie), są różne warianty, smaki, ale nie wiem, czy to się sprawdzi w moim przypadku. Stosował ktoś z Was takie "drinki"?
Awatar użytkownika
zojacka
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:46

Re: Żywienie po operacji

Post autor: zojacka »

kojarzę te produkty, moja mama to jadła po operacji, miała problmy z gryzieniem i nic innego nie dawało jej się wcisnąć. Są smaczne i mają bardzo pełnowartościowy skład, wiem że u osób mających problem z jedzeniem, starszych mogą nawet zwykłe posiłki zastąpić.
Awatar użytkownika
fasolina
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2019, 22:08

Re: Żywienie po operacji

Post autor: fasolina »

Myślę, ze warto też kupić jakieś witaminy osobie dochodzącej do zdrowia, to organizm się szybciej zregeneruje, bardzo dobre są witaminy geriamoc. Super pod względem składu, bo i żen szeń, który dodaje energii, poprawia pamięć i nastrój, ale też żelazo, sporo witamin, lecytyna, magnez i to wszystko w jednej tabletce
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Re: Żywienie po operacji

Post autor: Tori »

A powiedz jak z trawieniem, wchłanianiem takiego nutridrinka? Słyszałam, że najlepiej pić powoli, to prawda? A jak ze smakami? Chyba kupię sobie na próbę :)
Awatar użytkownika
zojacka
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:46

Re: Żywienie po operacji

Post autor: zojacka »

Tori pisze: ↑15 gru 2019, 1:40 A powiedz jak z trawieniem, wchłanianiem takiego nutridrinka? Słyszałam, że najlepiej pić powoli, to prawda? A jak ze smakami? Chyba kupię sobie na próbę :)
trawienie, wchłanianie w porządku. Na pewno lepiej powoli niż szybko ;) smaków masz kilka do wyboru, ten chyba najbardziej podpasował mamie https://www.doz.pl/apteka/p126151-Fresu ... _4_butelki i ten porzeczkowy
Awatar użytkownika
jenfer
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2020, 23:19

Re: Żywienie po operacji

Post autor: jenfer »

fasolina, ten geriamoc to bez recepty tak? Chciałam coś kupić na prezent z okazji dnia dziadka, myślę właśnie o jakichś witaminach. Podobno warto takie z żeń szeniem kupić, bo świetni działają na w sumie cały organizm.
Awatar użytkownika
fasolina
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2019, 22:08

Re: Żywienie po operacji

Post autor: fasolina »

tak, bez recepty kupisz. Myślę, że taki zestaw witamin na pewno się starszej osobie przyda, tym barrdziej, że geriamoc ma skład bardzo kompletny i myślę że świetnie uzupełni braki w diecie

kontakt tpsa
Awatar użytkownika
Minki
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2020, 11:42

Re: Żywienie po operacji

Post autor: Minki »

Też polecam nutridrinki Fresubin, miałam do czynienia z naprawdę różnymi, ale te dostępne w DOZie przede wszystkim są w dobrej cenie, a skład mają naprawdę dobry.
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Re: Żywienie po operacji

Post autor: Tori »

To jeszcze pozwolę sobie dopytać, czy orientujecie się, czy takie nutridrinki z DOZu mogę podać też osobie chorującej na cukrzycę? Wiecie coś?
Baśte

Re: Żywienie po operacji

Post autor: Baśte »

Tori pisze: ↑10 sie 2020, 21:15 To jeszcze pozwolę sobie dopytać, czy orientujecie się, czy takie nutridrinki z DOZu mogę podać też osobie chorującej na cukrzycę? Wiecie coś?
Podbiję wątek, ja kupuję właśnie w DOZie nutridrink Diben https://zywieniemaznaczenie.pl/diben/ stworzony dla osób z cukrzycą. Ten o smaku nugatowym, to jest mistrzostwo :)
ODPOWIEDZ