Fizjoterapia - jaka uczelnia w stolicy ?

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować wpis? Zajrzyj tutaj!
Syśka8

Fizjoterapia - jaka uczelnia w stolicy ?

Post autor: Syśka8 »

Witajcie :) Moi drodzy w tym roku pisze maturę i już zastanawiam się nad tym na jaki kierunek składać pozniej papiery. pomyślałam o fizjoterapii. jakie uczelnie w Warszawie polecacie ? Mogą być oczywiście też prywatne, biorę je pod uwagę. z góry dziękuje za pomoc :)
moriwiśka

Re: Fizjoterapia - jaka uczelnia w stolicy ?

Post autor: moriwiśka »

dobry pomysł:) sama studiuje fizjoterapię i jestem bardzo zadowolona! to dopiero drugi rok ale już wiem, ze dobrze wybrałam :) a jeśli chodzi o uczelnie to ze swojej strony polecam Mazowiecką Uczelnię Medyczną :) zerknij sobie na ich stronę internetową.
Fidża

Post autor: Fidża »

ja na mum skonczyłam studia podyplomowe ( z terapii ręki). pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwoju od dawna i chciałam poszerzyć swoje kwalifikacje. kierunek zupełnie inny niż ten, który Cie interesuje ale na temat uczelni też mam jak najbardziej pozytywne zdanie :)
Syśka8

dzięki dziewczyny za informacje :) moriwiśka jeśli możesz to napisz coś więcej na temat kierunku , takie informacje z pierwszej ręki to zawsze najlepsza rekomendacja :) już sprawdziłam sobie ich stronkę i będę na pewno sprawdzać aktualizacje na temat rekrutacji na rok 2021/2022 :)
małwa

Post autor: małwa »

Hej, macie rację z Mum https://mum.edu.pl/studia-jednolite-mag ... joterapia/ . Ja sama właśnie sprawdzam opcje, jeśli chodzi o studia magisterskie i naprawdę jestem pewna, że dla mnie to będzie dobra opcja. W końcu nie tylko tutaj spotkałam się z pozytywnymi opiniami na temat tej szkoły.
moriwiśka

No widzisz ile osób poleca ta samą uczelnię, to nie może być przypadek, nie sądzisz :)? Tak czy siak warto składać tu papiery jeśli chce się być dobrze przygotowanym do wykonywania zawodu z pacjentem. a takie medyczne kierunki są jednak znacznie bardziej wymagające niż np ekonomia bo tu pracujemy z pacjentem.
aśka231

Post autor: aśka231 »

Są teraz bardzo dobre uczelnie, które kształcą w tym zawodzie. To też bardzo odpowiedzialny zawód, dużo jest nauki na takich studiach. Takie kwestie jak karta pacjenta fizjoterapia też są z pewnością poruszane. Prowadzenie dokumentacji medycznej jest bardzo ważne.
Syśka8

No poszperałam trochę w sieci i faktycznie sporo osób wypowiada się pozytywnie na temat tej uczelni. Okazało się nawet, ze jedna z moich znajomych była tu na pielęgniarstwie jak jeszcze uczelnia funkcjonowała pod starą nazwą :) Także nie ma co, czekam na start rekrutacji i działam :)
moriwiśka

Syśka8 pisze: ↑08 mar 2021, 8:14 No poszperałam trochę w sieci i faktycznie sporo osób wypowiada się pozytywnie na temat tej uczelni. Okazało się nawet, ze jedna z moich znajomych była tu na pielęgniarstwie jak jeszcze uczelnia funkcjonowała pod starą nazwą :) Także nie ma co, czekam na start rekrutacji i działam :)
a no widzisz to możesz się od niej co nieco dowiedzieć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce :) na ich stronie na pewno będą się pojawiać informacje na temat terminów składania dokumentów itd więc warto śledzić ją na bieżąco :)
Awatar użytkownika
fidyka

Post autor: fidyka »

A skąd zamawiasz specjalistyczne książki medyczne? Bo wiadomo - teraz sklepy stacjonarne są pozamykane więc lepiej robić zakupy online. Widziałam, że księgarnia medyczna PZWL ma duży wybór tytułów - na przykład takich jak atlas anatomiczny netter: https://pzwl.pl/Netter-Atlas-anatomii-c ... 433,p.html .
hadżor

Post autor: hadżor »

ja jestem absolwentem mazowieckiej uczelni medycznej. Nie bez powodu ciesza się dobrą opinią i to nie tylko w Warszawie. Powiem tak, nauki było sporo ale jak ktoś się uczył to bez problemu egzaminy zaliczał. To co dla mnie najważniejsze to fakt, ze zaraz po studiach bez problemu znalazłem prace :)
Awatar użytkownika
jol879

Post autor: jol879 »

Jak już będziesz fizjoterapeutą na pewno przyda Ci się wiedza na temat jak ułatwić sobie pracę. Na pewno program dla fizjoterapeutów Rsqphysio będzie dla Ciebie bardzo pomocny. Pomoże Ci on w prowadzeniu dokumentacji medycznej i rejestracji pacjentów, a także wielu innych. Po prostu warto go mieć :)
ODPOWIEDZ