gruntowy wymiennik ciepła

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
leszek70
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2022, 19:00

gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: leszek70 »

Co to jest gruntowy wymiennik ciepła? Nie wiem jak to ugryźć, a podobno warto coś takiego zainstalować w budynku. Czy to prawda? Na jakiej zasadzie to działa? Jakie są koszty utrtzymania czegoś takiego i jaka jest cena samej instalacji? Muszę wiedzieć wszystko, zanim podejmę decyzję. Ale bez fachowego słownictwa, tak żeby móc wszystko zrozumieć. Podpowie ktoś coś?
Dżony

Re: gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: Dżony »

Akurat ja jeszcze nigdy takich rzeczy nie miałem okazji u siebie montować więc również ciężko jest mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Jeżeli natomiast chodzi o sam zakup pompy ciepła to właśnie rozważałem do czasu montaż pompy Kaisai. Udało mi się znaleźć kilka recenzji i jednak z niej zrezygnuję.
striiibela

Re: gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: striiibela »

Nie jestem w tym temacie obeznana, ale mam nadzieję, że śmiało się w tym temacie rozważymy. Dlatego zerkam sobie na odpowiedzi, jakie są dla nas rzeczywiste. I na pewno rekuperacja jest jednym z nich. Łatwiej będzie dogrzać poszczególne elementy. Mam nadzieję, że to rozumiecie?
Wulkan

Re: gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: Wulkan »

W sumie nie wiem za bardzo co to jest więc również nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć. Gdy natomiast chodzi o mnie to ja całkiem niedawno rozważałem zakup pompy ciepła Kaisai. Dziś jednak posiadam urządzenie innej firmy gdyż postanowiłem wybrać markę dobrze mi znaną.
ODPOWIEDZ