Instalacja Elektryczna

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i dekorowaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Początkujący

Instalacja Elektryczna

Post autor: Początkujący »

Witam,
przeprowadzamy się z żona do starego domu z lat 80', ponieważ w całym domu znajduje się stara instalacja elektryczna wykonana z kabli aluminiowych będzie potrzebna jej modernizacja lub nawet całkowita wymiana. Myśleliśmy, żeby zrobić część nowej instalacji w formie natynkowej (mniej kucia, mniejsze koszty) z czarnymi kablami co nada mieszkaniu loftowy styl. Czy ktoś już taką instalację wykonywał i ma doświadczenie w takiej modernizacji ?
Przegląd Elektryczny

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: Przegląd Elektryczny »

Moższ położyć instalację natynkową ale pamietaj, że jak będziesz chciał odmalować scianę, zmienić tapetę itd. to będziesz musiał za każdym razem zdajmować całą instalację, więc w dłuższym okresie czasu koszty będą większe. Co do samego wykonania instalacji miedzianej weź lepiej doprego elektryka z uprawnieniami SEP, w przypadku większej awarii czy pożaru będziesz spokojny o naprawę czy też wypłatę ubezpieczenia, nie ma co bawić się w domorosłego elektryka.
Przełącznik

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: Przełącznik »

Kolego, najpierw trzeba rozrysować dokładny plan gdzie mają być wszystkie gniazda, punkty oświetleniowe, przełączniki itd. Rozdzielnie lepiej zlecić dobremu fachowcowi, koniecznie w czasie pracy i układania kabli rób zdjęcia wykonanych prac, stosuj płaskie kable, które układaj w bruzdach, możesz też użyć rurek plastikowych w których umieścisz kabel ale wtedy musisz zrobić głębsze bruzdy i będzie to bardziej czasochłonne. Kable należy układać zawsze pionowo i poziomo, nigdy nie proadzić po skosie, stusuj układ pierścieniowy bo zabezpiecza to przed zanikiem napięcia we wszystkich gniazdach w przypadku uszkodzenia jednego kabla. Do łączenia kabli stosuj specjalne złączki, nigdy nie skręcaj kabli ze sobą (może doprowadzić do przegrzania). Poza instalacją elektryczną połóż od razu instalację z kablem koncentryczym dzięki, której podłączysz w domu dekodery telewizji satelitarnej Cyfrowy Polsat lub Canal+. Wszystkie kable telewizyjne sprowadź do jednego miejsca (najlepiej na poddaszu koło komina), w tym miejscu zamontujesz switch który dostarczy Ci sygnał z anteny satelitarnej i naziemnej do wszyskich gniazdek w domu. Obok kabli telewizyjnych ułóż kable Ethernet które umożliwią Ci podłaczenie internetu w każdym pokoju lub dodatkowych routerów Wi-Fi, kable ethernetowe posłużą też do obsługi systemu multiroom (jeśli bedziesz chciał podłączyć wiecej dekoderów TV). Sprowadź wszystkie kable ethernet w jedno miejsce i tam podłączysz główny router od operatora internetowego.
Wyświetlacz

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: Wyświetlacz »

A może jeszcze od razu położyć kable do kamer zewnętrznych i instalacji alarmowej, musisz najpierw ustalić gdzie będzie znajdować się centralka do której doprowadzone bedą przewody z czujek ruchu, sygnalizatora alarmu, przycisków alarmowych. Centralka alarmowa nie może znajdować się blisko wejścia bo może zostać zniszczona lub zdezaktywowana, zamontuj ją gdzieś w centralnej częsci domu, z dala od wilgoci i z miejscem na własne zasilanie awaryjne (akumulator).
Żelek

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: Żelek »

Moim zdaniem, projekt możesz zrobić sam żeby zaplanować rozkład gniazdek, lamp i innych urzadzeń ale do samej roboty weź doświadczonego elektryka, samodzielna praca to tylko pozorna oszczędność, jak coś źle zrobisz i nie dostaniesz odbioru takiej instalacji to poświęcisz swój czas żeby to robić od nowa, nie mówiąc już o kosztach. Pomyśl też przy okazji o systemie videofonu z terminalami video na każdym piętrze, ja mam nawet w sypialni, żeby nie lecieć do drzwi jak ktoś dzwoni do domu.
Krzyś

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: Krzyś »

Jeśli robisz nową instalacje elektryczną, warto również przeciągnąć kable antenowe. W przyszłości, będzie to duża wygoda. Teraz w sumie jest już taki standard. Praktycznie każdy deweloper, robi taką instalacje w swojej inwestycji. Osobiście mam taką instalacje w swoimi mieszkaniu i jestem bardzo zadowolony.
Sieć Kablowa

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: Sieć Kablowa »

Każdy budynek wielorodzinny który otrzymał pozwolenie na budowę po roku 2013 musi posiadać instalację zbiorczą w zakresie telewizji naziemnej oraz satelitarnej z dwóch pozycji orbitalnych: Hotbird 13E i Astra 19.2E tak zby można było podłączyć dekoder Canal+, Cyfrowego Polsatu lub Orange w wersji satelitarnej. Oczywiście w każdym mieszkaniu muszą również znajdować się przyłącza światłowodowe oraz telewizji kablowej dla dowolnego operatora, tak aby każy z mieszkańców miał wolny wybór z czyich usług bedzie korzystał. Developer nie może ograniczyć dostępu żadnemu z operatorów telekomunikacyjnych na rynku.
Awatar użytkownika
maki
Posty: 83
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:37

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: maki »

Jeżeli chodzi o próby napięciowe kabli i poszukiwanie miejsca uszkodzenia kabla, to mogę wam polecić firmę KM&JP http://kmjp.pl/uslugi/proby-napieciowe/ z Kowies. Oni u nas zajęli się właśnie tymi dwiema usługami, dzięki nim naprawdę dużo zaoszczędziliśmy. Ich oferta jest szeroka, pracują tam kompetentni specjaliści, a ceny ich usługi są atrakcyjne. Szczerze wam ich polecam, opłaca się skorzystać z ich usług.
Awatar użytkownika
kwiatek
Posty: 460
Rejestracja: 23 maja 2019, 8:26

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: kwiatek »

A w jakich sklepach kupowaliście poszczególne elementy takiej instalacji - kable, przewody itp.? Ja ostatnio natknęłam się na całkiem atrakcyjną ofertę hurtowni elektrycznej on-line na stronie internetowej https://sklep.instalator.sosnowiec.pl/. Czy ktoś z Was miał może z nią wcześniej do czynienia? Asortyment wydaje mi się tam bardzo szeroki, a ceny niewygórowane. A Wam jak się ta oferta podoba?
gąska

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: gąska »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://multienergo.com/
marciś

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: marciś »

Jeśli zamierzacie zajmować się instalacją elektryczną, to warto na spokojnie zerknąć sobie tutaj https://eldor24.pl/puszki-do-regipsu/pu ... ka-a0041pg . Jest tam bowiem namiar na sklep elektryczny, gdzie można się kompleksowo zaopatrzyć. Oczywiście można tam zrobić zakupy online.
Awatar użytkownika
faqula
Posty: 79
Rejestracja: 21 sty 2020, 20:45

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: faqula »

kwiatek pisze: ↑27 lip 2021, 14:25 A w jakich sklepach kupowaliście poszczególne elementy takiej instalacji - kable, przewody itp.? Ja ostatnio natknęłam się na całkiem atrakcyjną ofertę hurtowni elektrycznej on-line na stronie internetowej. Czy ktoś z Was miał może z nią wcześniej do czynienia? Asortyment wydaje mi się tam bardzo szeroki, a ceny niewygórowane. A Wam jak się ta oferta podoba?
Również kupuję w hurtowni online takie rzeczy, ale w TIM.pl, jest tu zdecydowanie najszerszy wybór produktów
szymek

Re: Instalacja Elektryczna

Post autor: szymek »

Jeśli chodzi o Częstochowę to mogę wam powiedzieć, że u mnie mega dobrze sprawdziła się firma Krystiana Zająca. Buduję dom i to oni zrobili u mnie instalację elektryczną i powiem wam, że szybko i sprawnie to poszło, także jestem mega zadowolony z wyboru firmy. Tu ich strona internetowa: https://www.uslugielektryczne-krystian.pl/oferta Cenowo wyszło też zdecydowanie w porządku, także po całości mogę wam tę firmę doradzić, możecie u nich liczyć na pełen profesjonalizm.
ODPOWIEDZ